Bez kategorii

Niedzielny przegląd prasy: ‘Business English Magazine’ 54-55/2016

Do tej pory miałam okazję poznać jedynie jeden magazyn od Colorful Media – English Matters. Języka angielskiego uczę się od wielu lat i poziom tego czasopisma nie jest dla mnie aż takim wyzwaniem. Inaczej sprawa ma się z Business English Magazine, który oficjalnie jest pozycją na poziomie zaawansowanym.

Każdy numer Business English Magazine to czternaście działów tematycznych. Od polityki przez nowe technologie do podróży – nie ma możliwości, żeby nie znaleźć nic dla siebie.

Numer 54/2016

Znajdziemy tutaj między innymi walkę tytanów nowych technologii – Apple, Samsung oraz Xiaomi (temat z okładki), kilka słów o poglądach londyńskiego burmistrza, rosnące z zaskakującym tempie zainteresowanie kolorowankami antystresowymi (ten temat wyjątkowo mnie zaciekawił) oraz notkę biograficzną o Christine Lagarde – francuskiej liderce w dziedzinie ekonomii.

Numer 55/2016

W kolejnym numerze znajdziemy sporo brytyjskich akcentów. Z okładki patrzy na nas Theresa May – aktualna premier Zjednoczonego Królestwa. Mówiąc o niej nie da się zapomnieć o temacie Brexitu, którym żyje UK od kilku dobrych miesięcy. Znalazło się także miejsce na artykuł bardziej kobiecy – The Business in Beauty – o prężnie rozwijającym się przemyśle kosmetycznym.

Jak w przypadku każdego magazynu od Colorful Media na stronie internetowej możemy znaleźć zamieszczone artykuły w wersji MP3 oraz spis wszystkich słówek. Na ostatnich stronach znajduje się natomiast test językowy sprawdzający zdobytą w trakcie czytania wiedzę oraz zrozumienie tekstów.

Business English Magazine to świetna opcja dla osób, których angielski jest już na poziomie B2 i powyżej, a które dalej chcę rozwijać swoje umiejętności. Szczególnym atutem jest profesjonalne słownictwo, które ciężko znaleźć w podręcznikach i innych publikacjach.


Za egzemplarz dziękuję Colorful Media. 

b9e72-colorful-media


Udało mi się zainteresować Cię tym magazynem? A może chcesz podszlifować swój niemiecki? Już teraz w dobrych kioskach możesz znaleźć wydanie specjalne Deutsch Aktuell poświęcone praktycznej stronie języka niemieckiego biznesowego.

unnamed

Advertisements

One thought on “Niedzielny przegląd prasy: ‘Business English Magazine’ 54-55/2016

  1. Niemiecki to nie moja bajka, ale to angielskie czasopismo brzmi ciekawie 🙂 Dzięki za polecenie. Czasem lubię też poczytać książki po angielsku, wówczas też łatwo można przyswoić sobie nowe słownictwo.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s