Wiadome jest, że druga część rzadko kiedy dorównuje pierwowzorowi. Odgrzewane kotlety w postaci sequela, to zwykle naciąganie na kasę i powielanie znanych już schematów. To samo myślałam o kontynuacji IluzjiKiedy iluzjonista odsłoni karty, jego sztuczki przestają zaskakiwać. Pierwsza Iluzja była dobra, pełna wartkiej akcji i energii. Wiem, że dla wielu osób oglądanie jej było czystą przyjemnością. Stąd też strach przed pójściem na kontynuację oraz dość wysoko postawiona poprzeczka.

Now You See Me 2 mogła by dorównać poprzednikowi, gdyby nie kilka szczegółów. Wygląda to trochę, jakby twórcy nie planowali ciągnąć tej historii dalej. Świadczy o tym nawet samo zakończenie pierwszej części. Dodatkowo znamy tożsamość Dylana, który jest szefem Jeźdźców Apokalipsy, a jednocześnie oddziału FBI, który ich ściga, przez co tracimy w wielu momentach efekt zaskoczenia.

Sztuczki magików są bardzo podobne do tych, której już widzieliśmy, a ich główna misja – niemal identyczna. Fakt faktem, ogląda się to bardzo przyjemnie, a bohaterom nie można odebrać charyzmy, ale co z tego? Skoro widzimy tę samą historię z lekkimi poprawkami.

Przede wszystkim – główna rola kobieca. Isla Fisher (filmowa Henley Reeves) nie mogła wystąpić w filmie, więc została zastąpiona przez Lizzy Caplan (filmowa Lula; znana z serialu Master of Sex oraz z filmów 127 godzin Wywiad ze słońcem narodu).

Iluzja-2
Lula znacznie różni się od swojej poprzedniczki, a wiele osób posądza ją o bycie pretensjonalną dziewuchą. Mi jednak w żaden sposób ta postać nie przeszkadzała.

Zmienia się także miejsce akcji, co z resztą widać po zwiastunie. Myśląc, że wpłynie to w jakiś sposób na klimat filmu, mylicie się. Nie licząc zwiększonej nieznacznie ilości Azjatów, ciężko rozróżnić je od amerykańskiej metropolii.

Jednak najbardziej drażniącym elementem produkcji był Daniel Radcliffe, czyli główny antagonista, który gra socjopatycznego milionera. Po pierwsze taka postać jest bardzo oklepana, a po drugie – Radcliffe skończył się na Harrym Potterze. W żadnej kolejnej produkcji nie zachwycił, przynajmniej mnie.

Może łatka czarodzieja za bardzo się do niego przykleiła, ale dla mnie nic szczególnego nie wniósł sobą w tym filmie. Od weźmy jakąś gwiazdę i wrzućmy ją na siłę do fabuły.
Może łatka czarodzieja za bardzo się do niego przykleiła, ale dla mnie nic szczególnego nie wniósł sobą w tym filmie. Od weźmy jakąś gwiazdę i wrzućmy ją na siłę do fabuły.

Marudzę i marudzę, i wydawać by się mogło, że Iluzja 2 mi się nie podobała, a wcale tak nie było. Podeszłam do tego filmu ze zmniejszonymi oczekiwaniami i może dzięki temu mnie nie zawiódł. J. Danie Atlas, Merritt McKinney oraz Jack Wilder (po koleji: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco). czyli oryginalny skład Jeźdźców Apokalipsy trzymał poziom fabularnie i aktorsko.

Inaczej trochę sprawa ma się z Dylanem Rhodesem, czyli Markiem Ruffalo, który zawsze będzie mi się kojarzył z Hulkiem i w żaden sposób nie potrafię wybić sobie tego skojarzenia z głowy.

Z drugoplanowych postaci oczywiście najbardziej zachwyca Thaddeus Bradley (Morgan Freeman zawsze dobry), który tym razem nie pojawia się tak często na ekranie, jednak odgrywa dość znaczącą rolę.

Lula znaczniej różni się od swojej poprzedniczki, a wiele osób posądza ją o bycie pretensjonalną dziewuchą. Mi jednak w żaden sposób ta postać nie przeszkadzała.
Lula znaczniej różni się od swojej poprzedniczki, a wiele osób posądza ją o bycie pretensjonalną dziewuchą. Mi jednak w żaden sposób ta postać nie przeszkadzała.

Iluzja jest przede wszystkim ładnie zrobionym filmem akcji, który może i nie wymaga za dużo od widza, ale z drugiej strony ileż można oglądać poważne filmy. Ten jest zdecydowanie miłą rozrywką i dobrą zabawą. Czasem właśnie tyle wystarczy.


Tytuł: Iluzja 2
Tytuł oryginalny: Now You See Me 2
Reżyseria: Jon M. Chu
Scenariusz: Ed Solomon
Produkcja: USA
Premiera w Polsce: 8 lipca 2016
Ocena: 7/10

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s