„O słowa, pędem serca gnane! Słowa, krążące w twórczym transie!  

Z chaosu mroków, z wichru planet, grzmi po raz wtóry groźne: „Stań się!”

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie całkiem sporo produktów około literackich. Tym razem postanowili zainwestować w poezję i to nie byle jaką! „Tuwim cafe” to zbiór pocztówek, które możemy przeglądać sami lub wyrywać i dzielić się z najbliższymi. 

Juliana Tuwima pewnie nie trzeba Wam przedstawiać. Był on niezwykle utalentowanym pisarzem, twórcą kabaretu „Pod Picadorem” oraz członkiem grupy „Skamander”. Nie jestem miłośniczką poezji, ale jest kilku twórców, których cenię i lubię. W tym małym gronie honorowe miejsce zajmuje właśnie Pan Tuwim. 

Moja miłość do twórczości Tuwima miała swój początek w muzyce. Znacie może zespoły Akurat i Buldog? To właśnie jego teksty wyśpiewuje Tomasz Kłaptocz i piosenkach „Do prostego człowieka”, „Do generałów” czy „Chrystus miasta”. W tym zbiorze znajdziemy jednak całkiem inne wiersze. 

„Tuwim Cafe na każdą okazję” to jedna z dwóch tego typu książeczek. W środku znajdziemy fragmenty wielu bardzo różnorodnych wierszy, Trochę radosnych, smutnych, o miłość, tęsknocie, pisaniu… Z resztą tytuł mówi sam za siebie. Każda pocztówka okraszona jest czarno-biało-różowym motywem i miejscem na imię osoby, które tę konkretną stronę chcemy podarować. 

Jest to malutka, ale i bardzo śliczna książeczka. Idealnie sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby. Oprócz wydania „na każdą okazję” na stronie wydawnictwa możemy znaleźć drugą wersję – „na każdą pogodę”. Taki zestaw na pewno przypadłby do gustu każdemu miłośnikowi poezji

Tytuł: „Tuwim Cafe na każdą okazję”
Autor: Julian Tuwim
Ilustracje: Marcin Wicha
Data wydania: 1 sierpnia 2015
Ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Egmont

Advertisements

3 myśli na temat “Idealne na prezent – "Tuwim cafe na każdą okazję"

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s