Przyczajony Hasacz nie daje mi chwili wytchnienia. Przyszła kolej na drugi TAG, do którego mnie nominowała. Jej wyznania możecie znaleźć tutaj. 


Hasaczu, uwielbiam Cię, ale zabiję kiedyś. O co chodzi w TAGu? Do każdego grzechu przypisane jest adekwatne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć.

ZACZYNAMY!

1. Greed czyli chciwość – Najdroższa i najtańsza książka w twojej biblioteczce. 


Najtańsza to chyba „Perskie dziewczyny”, które kupiłam na stronie Znaku za złotówkę. 

Nahid dowiaduje się, że jej ukochana siostra Pari zginęła w wypadku. Tak przynajmniej utrzymuje cała jej rodzina. Ale coś nie daje Nahid spokoju. Podejrzewa, że prawda może być zupełnie inna. Jako nastolatki Nahid i Pari były sobie bardzo bliskie. Wspólnie marzyły o karierach artystek, dalekich podróżach.
Póżniej wszystko się zmieniło.
Nahid wyjechała do Stanów Zjednoczonych, skończyła studia, robiła karierę. Pari została w Iranie, zmuszona do małżeństwa z obcym starszym mężczyzną. Dziś Nahid musi zmierzyć się z przeszłością i odkryć, jak naprawdę wyglądało życie jej siostry.


Najdroższa? Kiedy kupujesz na promocjach i używane, a na każde święta rodzina zawsze kupuje opasłe tomiszcza, ciężko powiedzieć, na którą wydało się najwięcej. Chyba była to autobiografia Ozzy’ego Osbourna. 

Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i uzależnieniach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznionych dotąd faktów, które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

2. Wrath czyli gniew – Z którym autorem/ autorką łączy cię skomplikowana relacja czyli książka, którą kochasz i nienawidzisz jednocześnie.


Panie Martin, kocham Pana, ale jest z Pana kawał cholernego psychopaty! I nawet się Pan z tym nie kryje. A na zdjęciu taki potulny dziadzio z brodą….3. Gluttony czyli obżarstwo – Jaką książkę możesz czytać w kółko i w kółko , nie wstydząc się tego?


W końcu nasze dobro narodowe, więc trzeba doceniać. „Ostatnie życzenie” czytałam nie-wiem-ile-razy i nigdy mi się nie znudzi. 

Recenzję książki znajdziecie tutaj


4. Sloth czyli lenistwo – Której książki ze swojej biblioteczki nie przeczytałeś/łaś z lenistwa?


Zaczęłam na wakacjach dwa lata temu, kiedy byłam z rodzicami w Chorwacji. Wróciliśmy do domu i rzuciłam tę książkę w kąt. Jakoś nie miałam nigdy po drodze. 5. Pride czyli pycha – Jaką książkę jesteś w stanie omówić najdokładniej w możliwie „najmądrzejszy” sposób lub tak dokładnie jak lekturę szkolną?


Powtórzyłabym „Ostatnie życzenie”, ale nie może być tak łatwo. Jako że u mnie komiks jest na równi z książką, więc czas na wielbionego przeze mnie na każdym kroku Pana Snów. Kocham ❤

Recenzję komiksu znajdziecie tutaj


6. Lust czyli lubieżność – Jakie cechy uznajesz za najbardziej atrakcyjne u żeńskich/męskich bohaterów literackich – podaj przykład.


Sarkastyczny, inteligentny i mający coś z bad boy’a. Najciekawiej jest, kiedy głównemu bohaterowi daleko do ideału i wzoru cnót. O kim myślę pisząc ten opis? O Kłamcy, a jakże. Choć Geralt też by pasował 😉

Recenzję książek o Kłamcy znajdzie pod linkiem – „Kłamca 1” oraz „Kłamca 2”7. Envy czyli zazdrość – Jaką książkę najbardziej chciałbyś/ chciałabyś dostać w prezencie?


Każdy ma książki, które by chciał mieć, ale samemu sobie nie kupi. Powody są różne i mało ważne. U mnie taką książką, a właściwie komiksem, jest chyba Hellblazer. Cena przygód Johna Constantine’a trochę mnie przerasta. Może ktoś chce mi sprawić taki prezent? 😀

Czas na nominacje! No to lecimy. Z TAGiem będą się teraz męczyć:

A wy co byście przypisali do poszczególnych punktów? 
Advertisements

5 myśli na temat “#7DeadlySinsBookTAG, czyli spowiedź książkoholika

  1. Haha. 😉 Świetne odpowiedzi. 😀 A chociaż nic z twórczości Martina nie czytałam, to doskonale wiem z czego ten autor słynie i zdecydowanie rozumiem tą skomplikowaną relację miłości i nienawiści jaka może Cię z nim łączyć. 😉

    porozmawiajmy-o-ksiazkach.blogspot.com

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s