http://schemas.google.com/blogger/2008/kind#post · książki · taki ładny stosik

Taki ładny stosik – grudzień 2014

Grudzień był bardzo bogaty w nowe książki i nie tylko. Moja kolekcja rozrosła się tak bardzo, że musiałam zrobić małe przemeblowanie w pokoju, a kilka pozycji niestety zostało przeniesione poza mój teren, do sypialni rodziców. Co najlepsze, sama kupiłam sobie tylko 3! O co wzbogaciła się moja biblioteczka? Zobaczcie 😀


Jeśli któraś z książek jest zaznaczona jako hiperłącze, jeśli w nią klikniecie, przeniesie Was do recenzji 🙂

Wiadomo, że w trakcie świąt dużo łatwiej zdobyć nowe książki. Mnie 6 grudnia uraczył kartą prezentową

do empiku, którą odpowiednio zainwestowałam:

Jak się przypatrzycie, dojrzycie zakładki. Obie właśnie czytam 🙂

W ramach tego, że udało mi się zaliczyć semestr z niemieckiego, postanowiłam się jakoś nagrodzić. I tak trafili w moje ręce „Chłopcy” Jakuba Ćwieka.
Pod choinką znalazły się dwie książki, na które bardzooo wyczekiwałam:

 • „Świat Lodu i Ognia” Georga R.R. Martina, którą się już zachwycam, bo jest pięknie wydana. Stała się taką moją perełką.  
 • „Chłopcy. Zguba” Jakuba Ćwieka także są teraz moim oczkiem głowie, a to za sprawą wspaniałego autografu. Co tam, że na półce ciągle brakuje mi drugiej części o gangu Zagubionych Chłopców. Nadrobi się. 
„Dominiko, Uwierz! Wtedy jest łatwiej i fajniej ;)”
Wspaniałymi tytułami zostałam także obdarowana przez wydawnictwo Sine Qua Non. O obu książkach mogliście już u mnie przeczytać:
W tym miesiącu rozpoczęła się także moja współpraca z Colorful Media, które przesłało mi 5 archiwalnych numerów „English Matters”. Dlaczego archiwalnych? Bo zdążyłam już zakupić prenumeratę. Stąd też na mojej półce znalazły się numery 
No i nadszedł dzień dzisiejszy. Dzień wielkiej promocji w Biedronce. Stwierdziłam, że nie patrzę na koszta i biorę wszystko, co mi się spodoba. 10 złoty za książkę? Grzech nie skorzystać. Na szczęście moja mama jest najwspanialszą i najbardziej wyrozumiałą dla mojego książkoholizmu osobą. Zaproponowała, że za połowę zapłaci. I tak na moją półkę trafiły dzisiaj:

 •  dwutomowe wydanie „Dziewczyny, która igrała z ogniem” Stiega Larssona
 • „Dwanaście prac Herkulesa” Agathy Christie
 • „Martwa strefa” Stephena Kinga
Moja miłość do muzyki, szczególnie rockowej, jest ogromna i wcale się z tym nie kryję. Dlatego gdy zobaczyłam, że w takiej samej promocji są koncertówki, nie mogłam się powstrzymać. Dodatkowo w wydaniu książka+film. Zainwestowałam więc w Led Zeppelin i Rolling Stones. Niestety na Queen z wywiadem z Freddiem Mercurym już się nie załapałam. 
I choć budżet trochę ucierpiał, jestem z tych zakupów bardzo zadowolona. Wzbogaciłam kolekcję o 10 książek, dwie płyty i 6 czasopism. Czego mi do szczęście więcej potrzeba? 😀
Advertisements

9 thoughts on “Taki ładny stosik – grudzień 2014

 1. Nie ma co, sporo tego^
  Czytałam „Martwą Strefę” i bardzo mi się podobała, kupiłam ją zresztą razem z „Kocham Nowy Jork” , tylko, że w Żabce i była 3 zł droższa :p
  A sama w Biedronce upolowałam Zęby Tygrysa.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s