Grabaż · Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny

Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny: Strachy na Lachy

Czas na kolejną odsłonę przygód Grabaża wielkiego i wspaniałego. Co działo się z nim, kiedy to Pidżama Porno zawiesiła działalność? Już odpowiadam. Razem z Andrzejem „Kozakiem” Kozakiewiczem, kolegą z poprzedniej formacji, powołał do życia zespół Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy. Po czasie zostały jednak już tylko Strachy na Lachy, czyli trochę spokojniejszy, ale ciągle rockowy, zespół o mądrych i często trudnych tekstach.

Zanim wszystko rozchulało się na dobre, zespół znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze. Nazwa jednak bardzo szybko została zmieniona. Zaraz po pierwszym koncercie w Legnicy, gdzie zagrali ponad dwugodzinny koncert, postanowili przedstawiać się jako Grabaż i Strachy na Lachy. W składzie Grabaż, Kozak, Longin „Lo” Bartkowiak i Mariusz „Maniek” Nalepa ruszyli w pierwszą trasę koncertową. Zaraz po niej skład SnL uzupełnili Rafał „Kuzyn” Piotrkowiak oraz Sebastian „Anem” Czajkowski, a nazwa została rozwinięta do formy Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy. Jakby nie mogli się zdecydować raz i porządnie.

Pod koniec 2003 roku ukazał się ich pierwszy album o jakże oryginalnym tytule „Strachy na Lachy”. Dwa lata później Panowie zdecydowali się usunąć słowo „Grabaż” z nazwy i tak ostatecznie powstał zespół z Piły, który znamy teraz. W tym samym czasie dołączył do nich akordeonista Arkadiusz „Pan Areczek” Rejda, który w 2012 roku opuścił ich szeregi.

W swoim dorobku Strachy na Lachy mają jeszcze 6 płyt, z których większość zdobyła status przynajmniej złotej. Choć może wielu z Was nie kojarzy tej grupy, jestem przekonana, że takie piosenki jak „Dzień Dobry, Kocham Cię”, „Czarnych chleb i czarna kawa” czy „Piła Tango” obiły Wam się o uszy 😉

Advertisements

2 thoughts on “Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny: Strachy na Lachy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s