Żywiołak  – istota magiczna o nieokreślonym kształcie, będąca ucieleśnieniem żywiołów. A oprócz tego folkowy zespół z Warszawy o dość ciekawym brzmieniem. Zadebiutował w 2005 roku i bardzo szybko zdobył uznanie słowiańskiej publiczności.

Widzicie te urocze twarzyczki? Kto by pomyślał, że grają tak psychodeliczną muzykę, śpiewając o zapomnianych już stworach, których czcili nasi przodkowie ponad tysiąc lat temu. Wielu z Was pewnie nawet o tym nie wie, ale muzyka folkowa w Polsce nie dość, że ma się bardzo dobrze, to jeszcze prezentuje całkiem niezły poziom. Fani Geralda z Rivii, szczególnie tego komputerowego, nawet słyszeli piosenkę Zywiołaka. Nie wierzycie? Przysłuchajcie się intra z „Zabójców Królów”. Tak, to właśnie ich piosenka tam z tle nam przygrywa. 
Jak do tej pory wydali 3 albumy, a na koncie mają sporo nagród i występów na ważnych festiwalach. Szkoda, że mało kto o nich słyszał, ale też nie ma co się dziwić. Nie jest to muzyka mainstreamowa i nie każdemu przypadnie do gustu. Choć z drugiej strony mieli nawet jechać na Eurowizje kilka lat temu…. W każdym razie, ja mogę Was jedynie zachęcić do posłuchania, bo prawdopodobnie będzie to coś, czego nigdy jeszcze nie słyszeliście. 🙂

„Skrzeble”
„Psychoteka” (mój osobisty faworyt)
„Wiły” (jak myślicie, wygralibyśmy Eurowizję tą piosenką?)

Advertisements

Jedna myśl na temat “Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny: Żywiołak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s