Post trochę spóźniony, za co przepraszam 🙂
W tym miesiącu czeka nas kilka bardzo interesujących premier książkowych. Oto kilka z nich 🙂


„Egzorcyzmy Dory Wilk” – Aneta Jadowska


666 – the number of the beast. . . Gdybyż to było takie proste i numer wystarczył by wyegzorcyzmować demona! Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy się w piekielnych kręgach. Władający czarną magią sadystyczny psychopata grasujący po ulicach Torunia to zła wiadomość dla Dory Wilk i jej przyjaciół z policji. Jeszcze gorszą jest to, że ci, którzy od wieków powinni być martwi mają się nieźle i czas krwawej zemsty nastał. Mroczne rytuały, tortury, nieskory do zwierzeń Karmazynowy Książę i zdecydowanie zbyt bliski związek z demonami – to tylko kilka spraw, z którymi musi sobie poradzić Dora Wilk.

Premiera: 04.07.2014„Wyspa dusz” – Sandi Tan


Wyspa Dusz Japońska okupacja, młoda dziewczyna i wyspa pełna duchów. Cassandra jest zmuszona opuścić wraz z rodziną Szanghaj i przenieść się na Wyspę Dusz , brytyjską kolonię na indonezyjskim archipelagu. Wyspę nawiedzaną przez duchy, które tylko Cassandra może widzieć… Z czasem dziewczyna staje się samotną i tajemniczą kobietą, uwięzioną na wyspie przez ciemne moce. Poruszająca historia o tęsknocie, walce i miłości.

Premiera: 04.07.2014

„Trzepotanie jego skrzydeł” – Paul Hoffman 


Trzecia część trylogii Paula Hoffmana „Lewa ręka Boga”.
Niezwykła, wymykająca się klasyfikacjom powieść z elementami fantasy Paula Hoffmana, amerykańskiego pisarza i scenarzysty. Przeznaczenie znowu spoczywa na decyzjach młodego Thomasa Cale’.

Premiera: 11.07.2014

„Wyspa na prerii” – Wojciech Cejrowski


Dotychczas pisałem książki o Indianach z Amazonii – było dziko i egzotycznie. Ta jest o kowbojach z Arizony, i też będzie dziko i egzotycznie. Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę. Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem, niech rzuci okiem na serial telewizyjny „Duck Dynasty” (w Polsce znany jako „Dynastia Kaczorów”) albo. . . niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową. A gdyby ktoś chciał sprawdzić osobiście, czy jest tak jak tu opisałem, drogę znajdzie łatwo: wystarczy zjechać z autostrady, potem jeszcze raz zjechać, i znów zjechać, i tak do skutku – aż skończy się mapa i wylądujesz na polnej drodze, prowadzącej na jakieś rancho.

Premiera: 14.07.2014


„Wstrząsy wtórne” – Arne Dahl


Pewnej nocy w wagonie sztokholmskiego metra wybucha bomba, zabijając dziesięcioro ludzi. Zdarzenie to wstrząsa całym krajem, w historii Szwecji nie wydarzyło się dotychczas nic podobnego! Gdy na dodatek do zamachu przyznaje się grupa imigrantów, wszyscy są przekonani, że Szwecja – i być może cała Skandynawia – stały się areną działania ugrupowań terrorystycznych. Jednak eksplozja w metrze pociąga za sobą szereg wydarzeń, przywodzących na myśl wstrząsy wtórne po erupcji wulkanu. Do wyjaśnienia sprawy zostaje zaangażowana specjalna jednostka policji zwalczająca przestępstwa o międzynarodowym zasięgu, zwana na co dzień Drużyną A. Kerstin Holm i jej ludzie szybko dochodzą do wniosku, że śledzone przez nich wydarzenia prowadzą w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Kim jest tajemniczy policjant, który dosłownie o sekundę spóźnił się na metro? Co robił tamtej nocy na stacji?
„Wstrząsy wtórne” to dziewiąta powieść z serii o Drużynie A, trzymająca w napięciu opowieść o mrocznym widmie terroryzmu i stereotypach powstających na styku różnych kultur.

Premiera: 16.07.2014


„Mężczyźni z Albanii” – Magnus Montelius


Opowieść o ludziach, którzy uwierzyli w nowy porządek świata, o tych, którzy sprawowali nad nimi kontrolę, i o tych, którzy przeszli na drugą stronę, gdy wiatr zmienił kierunek.

Premiera: 16.07.2014
„Colin Firth. Zostać królem” – Sandro Monetti


Brytyjski aktor filmowy i teatralny, laureat Oscara, Złotego Globu i nagród BAFTA. Typowy wyważony zdyscyplinowany Anglik? Nic bardziej mylnego! W gruncie rzeczy nie ma w nim prawie nic brytyjskiego. Książka zawiera ciekawe wątki z życia aktora, np. to, że pochodził z rodziny misjonarzy; wychował się w Nigerii; aktywnie działa charytatywnie. Książka zaskakuje swoją wielowątkowością.

Premiera: 30.07.2014

„Powstanie Warszawskie. Fakty mniej znane.” – Rafał Brodacki


Czy wiesz, Drogi Czytelniku, kim był „Amorek” i „Anna”? Czy słyszałeś o „Wacku”, „Agatonie”, „Danucie”, „Kubusiu” i ich kolegach? Czy znasz historię tak zwanego „czołgu pułapki”? Niezależnie od odpowiedzi, pozwól, że zabiorę Cię na ulice walczącej Warszawy. Posłuchaj, nie zawsze szczęśliwych, opowieści o losach żołnierzy. Dowiedz się o tym, jak w jednej chwili pod sierpniowym niebem rozpętała się najbardziej zacięta bitwa w drugiej wojnie światowej. Walka Warszawy w 1944 roku doczekała się już wielu opracowań. W swojej większości obejmują one Powstanie jako całość. Książka niniejsza nie jest jego syntezą. Jest przypomnieniem o niezwykłych ludziach i wydarzeniach, tworzących zadziwiające historie. Napawają one nie tylko dumą, ale i oddają hołd tym, którzy przez 63 dni walczyli wbrew wszystkiemu. Nieważne, jak odpowiesz, Drogi Czytelniku, na pytanie, czy było warto walczyć o Warszawę. Kiedy zdecydujesz się zajrzeć na karty tej książki, poznasz być może nieznaną Ci stronę Powstania. Rafał Brodacki

Premiera: 30.07.2014

Znaleźliście coś dla siebie? A może upatrzyliście już sobie całkiem inną książkę? 🙂

Advertisements

5 myśli na temat “Premiery – lipiec 2014

  1. Wszystkie książki mnie cholernie zaciekawiły 😀 to są moje ulubione tematy i mam ciężki wybór :/ ale chyba będę kupować je w kolejności w jakiej tutaj są.
    Btw w mailu ode mnie masz spoiler całego mojego bloga, czyli plan, który został okrzyknięty bardzo brzydkim epitetem 😉

    Lubię to

  2. Mogłabym przeczytać „Wyspę dusz”. Przepiękna okładka, a treść wydaje się również ciekawa. Poza tym „Powstanie Warszawskie. Fakty mniej znane” wydaje się lekturą wartą uwagi.
    Pozdrawiam 🙂

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s