Teraz coś dla tych, co mundial oglądają z wielkim zapałem, dla tych, którzy uciekają od tego jak najdalej w świat literatury oraz dla tych, którzy łączą przyjemne z przyjemnym robiąc na raz jedno i drugie. Wydawnictwo Penguin postanowiło stworzyć wspaniałą zabawę. Wybrali 16 krajów, a z najsłynniejszych pisarzy danego pochodzenia utworzyli drużynę. I tak w reprezentacji USA znalazła się Fitzgerald i Hemingway, a Rosyjskiej – Tołstoy i Nabokov.


O to przedstawiciele każdej reprezentacji:


Dokładne informacje na ten temat znajdziecie na stornie http://www.penguin.co.uk/authors/penguin-cup/ lub na Twitterze pod hasztagiem #PenguinCupNews. Sami pisarze, oczywiście ci ciągle żyjący, biorą bardzo aktywny udział w tej akcji. Paulo Coehlo, Teju Cole czy Nick Hornby głośno mówią, że są dumni, ze znalezienia się w reprezentacjach.

Wchodząc na podaną stronę łatwo zauważyć, że nie ma polskiego składu. W sumie nic dziwnego skoro już drugi raz nie bierzemy udziału w tradycyjnym mundialu. Składam Wam teraz propozycję nie do odrzucenia, którą już wcześniej złożył portal LubimyCzytac.pl – stwórzmy polską jedenastkę! Kogo widzielibyście na bramce, kogo w ataku, a kto najlepiej sprawdziłby się jako obrońca? Czekam na Wasze propozycje 🙂

Advertisements

3 myśli na temat “Literackie Mistrzostwa Świata – Penguin Cup

  1. Nawet nie wiedziałam, że Penguin zrobił takie coś 😀 w sumie to fajny pomysł 😀 w polskiej reprezentacji na pewno nie może zabraknąć ś.p. Joanny Chmielewskiej, której książki namiętnie kolekcjonuje 😀 uwielbiam jeszcze twórczość Katarzyny Miszczuk i jej też nie może zabraknąć 😀

    Lubię to

  2. Ja do wymienionych dorzuciłbym z już niestety nieżyjących m.in. Teresę Torańską, Stanisława Lema, Janusza Zajdla i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Nie zapomniałbym oczywiście o młodych, Byłby to biecujący duet pisarzy kryminałów: Katarzyna Bonda i Marcin Wroński.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s